SOSYAL SORUMLULUK POLİTİKASI

SOSYAL SORUMLULUK POLİTİKASI

MITANNIA REGENCY HOTEL işletmesi çevrenin, çalışanların ve içinde bulunduğu toplumun gelişimine katkıda bulunmayı sorumlulukları içinde görür. MITANNIA REGENCY HOTEL yöresel toplum ile pozitif ilişkiler kurarak, personelleri arasında yaş, cinsiyet, ırk ayrımcılığı yapmamayı, yöre insanını sosyal ve ekonomik olarak geliştirmeyi, yöre ekonomisini desteklemek adına yerel tedarikçilerle çalışmayı taahhüt eder. Kalite Güvence Yönetim Sistemleri, Çevre ve İş Sağlığı Güvenliği Yönetim Sistemleri, uluslararası düzeyde kabul görmüş çevre ve sürdürülebilirlik etiktlerine/sertifikalarına sahip olmasına,

Bu amaçla;

v  İşletmemiz, yerel, ulusal turizm ve sürdürülebilir çevre ile ilgili sivil toplum kuruluşu üyeliklerini ve ilişkilerini arttırarak sürdürmekte kararlıdır. Bölgede kültürel zenginliğin ve yerel üreticilerin destekler, yerel ekonomiye katkı sağlar. Yerel ürünleri tercih eder ve tesisin bulunduğu bölgelerde yaşayan insanlara iş imkânı sağlar. Mevcut personel ile uzun süreli çalışmayı hedefler. Bilgi, görgü ve becerilerinin arttırılması ile ilgili eğitim programları uygular. İşletmemizde engelli personel istihdam edilmesine önem verilir.

v  İşletmemiz, turizmin gelişmesi sonucu ortaya çıkabilecek olumsuz etkileri ortadan kaldırmak için yerel yönetim ve kamu kuruluşları ile sıkı bir işbirliği içindedir ve yerel halkı ve öğrencileri imkanları dahilin de destekler.

v  Otelimizde kullanılan çoğu ürün yöremizden temin edilmekte ve karbondioksit emisyonu azaltılmaktadır.

v  Türk geceleri düzenleyerek 7 coğrafi bölgemizin lezzetleri, Türk halk dansları ve kültürel yapısı misafirlere tanıtılır.

v  Hotel, misafirlerden ulaşımda toplu taşımayı veya bisikletleri kullanarak çevreye olan zararı en aza indirmede yardım istemektedir.

v  İşletmemiz, sosyal sorumluluk projelerine katkıda bulunmaktadır.

v  Otel bulunduğu destinasyonu geliştirmektedir.

 

Genel Müdür